Zdravi prigrizki brez čokolade za dojenčke in malčke

Ta kategorija ponuja zdrave alternative sladkarijam. Prigrizki z nizko vsebnostjo sladkorja, ekološki grižljaji in majhne poslastice so idealni, če želite paziti na ozaveščeno prehrano.

Filtriranje in razvrščanje

Cena Blagovna znamka Priporočena starost od Za koga? Značilnosti izdelka Certifikati in pečati odobritve Highlights
Filter

Prigrizki: 1 - 30 od 87 izdelkov

MOGLi Muesli piškoti s kakavom

MOGLi Muesli piškoti s kakavom, 125 g

  • sladkano z agavo in datlji
  • blaga sladkost
  • brez dodanih arom
€ 2,49 (€ 19,92 / kg)

Dostava do 5. oktober

FruchtBar Bio ploščice - malina, banana in pira

FruchtBar Bio ploščice -​ malina, banana in pira, 4 x 23 g (92 g)

  • starost: 12 mesecev in več
  • naraven sladek okus sadja
  • embalaža, ki jo je mogoče reciklirati
€ 2,36 € 2,99 (€ 25,65 / kg)

Dostava do 5. oktober

Holle Bio 1-2-3 preste

Holle Bio 1-​2-​3 preste, 80 g

  • od 3. leta starosti
  • brez soli za posipanje
  • iz pire
€ 1,79 (€ 22,38 / kg)

Trenutno ni na zalogi

Freche Freunde Bio sadni čips - 100% jagoda

Freche Freunde Bio sadni čips -​ 100% jagoda, 12 g

  • od 12. meseca
  • čisto sadje brez dodatkov
  • dodatek k mueslijom, kašam
€ 2,23 € 2,79 (€ 185,83 / kg)

Dostava do 5. oktober

HiPP Bio riževi vaflji

HiPP Bio riževi vaflji, Borovnica (30 g)

  • od 8. meseca
  • sadni okus
  • brez dodanega sladkorja
€ 1,39 (€ 46,33 / kg)

Dostava do 5. oktober

Bio Fruit Mix, liofilizirana mešanica bio sadja

Holle Bio Fruit Mix, liofilizirana mešanica bio sadja, 13 g

  • od 3. leta starosti
  • na soncu dozoreli plodovi
  • brez dodanega sladkorja
€ 1,99 (€ 153,08 / kg)

Dostava do 5. oktober

Holle Bio Minis banana pomaranča

Holle Bio Minis banana pomaranča, 100 g

  • Od 12. meseca dalje
  • Priročna in praktična velikost
  • Pakirano posamično
€ 3,49 (€ 34,90 / kg)

Dostava do 5. oktober

FruchtBar Bio baby piškoti - pira in jabolka

FruchtBar Bio baby piškoti -​ pira in jabolka, 100 g

  • od 8. meseca
  • sadnp & blago
  • brez sredstva za vzhajanje
€ 2,19 (€ 21,90 / kg)

Dostava do 5. oktober

Bio muesli ploščica - oves-jabolko-breskev

HiPP Bio muesli ploščica -​ oves-​jabolko-​breskev, 20 g

  • za otroke od 1 leta dalje
  • brez aditivov
  • sadni prigrizek
€ 0,99 (€ 49,50 / kg)

Dostava do 5. oktober

MOGLi Bio jagodni trakovi

MOGLi Bio jagodni trakovi, 25 g

  • Demeter jabolka in jagode
  • vsebuje chia semena
  • brez laktoze, glutena in dodanega sladkorja
€ 2,89 (€ 115,60 / kg)

Dostava do 5. oktober

Alete bewusst Otroški piškoti

Alete bewusst Otroški piškoti, 180 g

  • od 8. meseca starosti
  • brez palmovega olja
  • praktična oblika
€ 2,69 (€ 14,94 / kg)

Dostava do 5. oktober

Freche Freunde Bio hrustljave rezine - banana in buča

Freche Freunde Bio hrustljave rezine -​ banana in buča, 84 g

  • od 8. meseca
  • rahlo sladek okus
  • idealno za male otroške rokice
€ 2,99 (€ 35,60 / kg)

Dostava do 5. oktober

HiPP Bio prigrizek - najljubše zvezde

HiPP Bio prigrizek -​ najljubše zvezde, 30 g

  • od 1. leta starosti
  • sladkost iz sadja in zelenjave
  • hrustljav sadni prigrizek
€ 1,49 (€ 49,67 / kg)

Dostava do 5. oktober

MOGLi Bio kakavovi piškoti

MOGLi Bio kakavovi piškoti, 125 g

  • pira, maslo in kakav
  • sladkost iz agavinega sirupa
  • brez umetnih dodatkov
€ 2,69 (€ 21,52 / kg)

Dostava do 5. oktober

Bio žitna ploščica - banana, malina, jabolko

Alete bewusst Bio žitna ploščica -​ banana, malina, jabolko, 25 g

  • od 3. leta starosti
  • brez dodanega sladkorja
  • brez umetnih arom
€ 0,89 (€ 35,60 / kg)

Dostava do 5. oktober

Bebivita Sadna ploščica

Bebivita Sadna ploščica, jabolko-​banana (25 g)

  • od 12. meseca
  • sladkost iz sadja
  • brez dodanih arom
€ 0,79 (€ 31,60 / kg)

Dostava do 5. oktober

Bio sanjski piškoti - pira, jabolko in borovnica

FruchtBar Bio sanjski piškoti -​ pira, jabolko in borovnica, 100 g

  • od 8. meseca
  • 100% naravne sestavine
  • v 5 kreativnih oblikah
€ 2,49 (€ 24,90 / kg)

Dostava do 5. oktober

Bio otroška ploščica z ovsenimi in sadnimi jabolki in jagodami

Alnatura Bio otroška ploščica z ovsenimi in sadnimi jabolki in jagodami, 138 g

  • od 1. leta
  • mešanica ovsenih kosmičev in sadja
  • brez dodanega sladkorja in enostavno žvečenje
€ 3,99 (€ 28,91 / kg)

Dostava do 5. oktober

Holle Bio Crunchy Snack - oves in malina

Holle Bio Crunchy Snack -​ oves in malina, 30 g

  • od 10. meseca
  • recept brez glutena
  • vegansko
€ 1,39 (€ 46,33 / kg)

Dostava do 5. oktober

Holle Bio Little Farm piškoti

Holle Bio Little Farm piškoti, 100 g

  • od 10. meseca
  • zabavne oblike živali
  • z bananinim in riževim sirupom
€ 2,89 (€ 28,90 / kg)

Dostava do 5. oktober

MOGLi Bio mango trakovi

MOGLi Bio mango trakovi, 25 g

  • Demeter jabolka in mango
  • vsebuje psyllium lupine
  • brez laktoze, glutena in dodanega sladkorja
€ 2,89 (€ 115,60 / kg)

Dostava do 5. oktober

Demeter pirine kroglice - paradižnik in korenje

MOGLi Demeter pirine kroglice -​ paradižnik in korenje, 40 g

  • veganski prigrizek
  • pečeno v sončničnem olju
  • brez palmove maščobe in dodanih arom
€ 1,69 (€ 42,25 / kg)

Dostava do 5. oktober

Bio hrustljave preste s koruzo in korenjem

FruchtBar Bio hrustljave preste s koruzo in korenjem, 25 g

  • od 6. meseca starosti
  • brez glutena
  • brez dodanega sladkorja in soli
€ 1,29 (€ 51,60 / kg)

Dostava do 5. oktober

Bio večzrnate palčke - koruza, pira, banana in jagoda

FruchtBar Bio večzrnate palčke -​ koruza, pira, banana in jagoda, 30 g

  • od 8. meseca
  • koruza, pira, proso & oves
  • s sadno sladkostjo
€ 1,59 (€ 53,00 / kg)

Dostava do 5. oktober

Bebivita Riževi vaflji z malinovim jogurtom

Bebivita Riževi vaflji z malinovim jogurtom, 30 g

  • od 8. meseca
  • brez glutena
  • z vitaminom B1
€ 1,29 (€ 43,00 / kg)

Dostava do 5. oktober

OPI FRUTTA Bio Banana "come fresca"

OPI FRUTTA Bio Banana "come fresca", 22 g

  • bio banane iz nadzorovane pridelave
  • rahlo sladek okus
  • brez dodanega sladkorja ali dodatkov
€ 2,39 (€ 108,64 / kg)

Dostava do 5. oktober

HiPP Bio prosene palčke

HiPP Bio prosene palčke, 30 g

  • od 8. meseca
  • zračna struktura
  • brez dodanih arom
€ 1,49 (€ 49,67 / kg)

Dostava do 5. oktober

Freche Freunde Bio čičerikine preste

Freche Freunde Bio čičerikine preste, 75 g

  • od 12. meseca
  • priročen prigrizek
  • brez soli
€ 1,89 (€ 25,20 / kg)

Dostava do 5. oktober

FruchtBar Bio sadni žepki "Pausefreund"

FruchtBar Bio sadni žepki "Pausefreund", Pira, jagoda, jabolko (132 g)

  • od 3. leta starosti
  • 6 ploščic iz pirine moke
  • z mešanico sladkega sadnega pireja
€ 3,79 (€ 28,71 / kg)

Dostava do 5. oktober

MOGLi Bio kokosovi piškoti

MOGLi Bio kokosovi piškoti, 125 g

  • pira, kokos in banana
  • vsebuje agavin sirup in maslo
  • brez dodanega sladkorja in umetnih arom
€ 2,69 (€ 21,52 / kg)

Dostava do 5. oktober

Pogosta vprašanja o otroških prigrizkih

Katere so zdrave alternative čokoladi za prigrizke, primerne za dojenčke in malčke?
Ekološki prigrizki z nizko vsebnostjo sladkorja, kot so sadne ploščice, riževi vaflji, otroški piškoti ali majhne porcije z naravnimi sestavinami, so idealni. Predstavljajo zdravo alternativo klasičnemu čokoladnemu jajcu.

Od katere starosti lahko otroci uživajo prigrizke?
Dojenčki od 6 do 12 mesecev lahko pogosto jedo mehke in pasirane prigrizke ali majhne riževe vaflje. Za malčke od 1 leta naprej so primerni suho sadje, hrustljavi ekološki prigrizki ali otrokom prilagojeni piškoti. Vedno bodite pozorni na starosti primerno teksturo in morebitne alergije.

Kako lahko vključim zdrave prigrizke v velikonočni jedilnik?
Zdrave prigrizke lahko podarite neposredno v majhnih embalažah ali pa jih skrijete v pisane mini vrečke. Odlično se podajo k igračam in poskrbijo za pestrost.

Ali naj se sladkarijam popolnoma izognem ali naj preprosto zmanjšam njihovo uživanje?
Številni strokovnjaki priporočajo zmerno zmanjšanje in dobro mešanico zdravih prigrizkov ter majhnih slaščic, tako da se lahko otroci zabavajo brez zaužitja prevelike količine sladkorja.